چگونه دو کامپیوتر را با کابل USB به یکدیگر متصل کنیم؟

1ــ یک USBــ USB بخرید.

اولین مرحله برای اتصال دو کامپیوتر از طریق USB پیدا کردن کابل USBــ USB است در این مرحله باید بسیار دقت کنید. شما به نوعی کابل احتیاج داریدکه اصطلاحاً به آن Bridge یا کابلشبکه USB می گویند. این بدانمعناست که در این کابل قابلیت اتصال دو کامپیوتر وجود دارد.

 در این کابلها یک مدار الکتریکی واسط وجود دارد و دو سر کابلدارای سوکت نوع A است. شما میتوانید کابلی بخرید که چیپ Bridge آن USB1.1 با سرعت 12Mbبر ثانیه یا USB2.0 با سرعت 480 Mb بر ثانیه باشد البته توصیه ما USB2.0 است. چون سرعت آن به مراتب بیشتر است. به خاطر داشته باشید شبکه هایاترنت دارای استاندارد 100 Mb برثانیه هستند.

2ــ نصب

بعد از اینکه کابل را بدست آوردید می توانید آن را متصل کنید. اولین کاری که باید بکنید نصب نرم افزار یا درایور کابل است.

بیشتر کابل ها 2 مود را پشتیبانی می کنند:

1ــ link mode: در این حالت میتوانید به آزادی فایل ها را بین دو کامپیوتر کپی کنید.

2ــ network mode: در این حالت فقطکپی کردن فایل نیست که می توانید انجام دهید، بلکه می توانید فولدرها، پرینترها وارتباط اینترنتی را هم به طور اشتراکی استفاده کنید.

3ــ شروع به استفاده از اتصال خودکنید.

اگر از کابل خود در حالت لینک (link mode) استفاده کنید. به سادگی به برنامه ای که همراه نرمافزار کابل است دست پیدا می کنید و می توانید فایل های خود را انتقالدهید.

اگر از کابل خود در حالت شبکه (network mode) استفاده می کنید. باید کارهایزیر را انجام دهید.

ــ وارد قسمت network connection شوید.آدپترهای شبکه که متصل هستند را میبینید.

ــ اکنون بر روی آدپتری که کامپیوتر شما را به اینترنت متصل میکند راست کلیک کنید.

گزینه properties را انتخاب کنید. در برگه Advanced برای گزینه Allow other network users to connect through this computers Internet connection. یکعلامت تیک قرار دهید.

ــ بعد از اینکه این کارها را انجام دادید کامپیوتر خود را restart کنید. اکنون کامپیوتردیگر هم می تواند به اینترنت متصل شود.

/ 0 نظر / 21 بازدید