پاک کردن لک هایی که در خانه و باغچه روی لباس شما می افتد

جوهر :

اگر جوهر روی فرش ریخت باید چند بار روی آن ماست بریزید و بعد آن را با قاشق جمع کنید. بعد از چندبار لکه از بین خواهد رفت. برای پاک کردن جوهر از روی لباس می توانید از شیر استفاده کنید. لباس را در شیر بگذارید وبعد از مدتی آن را بشویید. باید چند بار این کار را تکرار کنید. می توانید از گلیسرین هم استفاده کنید. آن را روی لکه بریزید و بعد از مدتی با کمی آب و صابون لکه را بشویید.

چمن :

اگر روی گیاهی زمین بخورید، روی لباس تان لکه سبززشتی ظاهر می شود. برای پاک کردن لکه چمن باید از پاک کننده های آنزیم دار استفاده کنید،تا ترکیبات گیاه را بشکنند و لکه را پاک کنند. پودر لباس شویی آنزیم دار را خمیر کنید و بگذارید یک ساعت روی لکه بماند،سپس آن را به روش همیشگی بشویید. می توانید از سرکه سفید هم برای از بین بردن این لکه استفاده کنید. سرکه را با 2 سهم آب رقیق کنید و با یک مسواک نرم روی لکه بمالید.

 

گِل :

 

بگذارید لباس کاملاَ خشک شود و بعد با یک برس،خاک را کاملا از لباس جدا کنید. برای از بین بردن لکه باقی مانده 2 راه وجود دارد؛اول این که آن را با یک شوینده ملایم آغشته کنید و حسابی چنگ بزنید اگر چیزی از لکه باقی ماند، باید سرکه سفید و آب را به مقدار مساوی مخلوط کنید و روی لکه بمالید. بعد از یک ساعت لباس را بشویید. اگر چیزی از لکه باقی ماند، یک دستمال آغشته به الکل را روی آن بمالید تا کاملاَپاک شود.

 

زنگ آهن :

به هیچ وجه برای پاک کرئن این لکه از وایتکس استفاده نکنید. وایتکس با زنگ آهن واکنش نشان داده و لکه به شدت تغییر رنگ می دهد. می توانید از یک پاک کننده اسیدی طبیعی برای از بین بردن این لکه زرد بد رنگ استفاده کنید. مثلاَ لیمو ترش را روی لباس بمالید و آن را اتو کنید. بعد می توانید لباس را بشویید. اگر نمی خواهید از اتو استفاده کنید،لیموترش را نصف کنید،روی آن نمک بپاشید و روی لکه بمالید بعد از 3 ساعت لباس را چنگ بزنید و بعد آن را بشویید.

 

گریس:

کافی است یک بار ماشین را تعمیر کنید یا پنچری بگیرید تا لباس تان پر از لکه ای سمج گریس شود. برای پاک کردن آن از یک حلال مثل نفت استفاده کنید. یک دستمال روی پارچه بگذارید و نفت یا بنزین را روی لکه بریزید و بگذارید کاملاَ خشک شود و بعد آن را بشویید. برای شست و شو هم بهتر است از آب داغ استفاده کنید. می توانید لباس را در ماشین لباس شویی با برنامه آب داغ بشویید.

 

شمع یا موم :

لباس را در فریزر بگذارید یا روی آن یخ بمالید تا لکه کاملاَ سفت شود، سپس به آرامی با یک چاقو آن را از روی لباس بردارید. برای باقیمانده لکه لباس را در تشت بگذارید و بعد با فاصله روی لکه،آب داغ بریزید. بعد آن را بشویید تا لکه کاملاَ از بین برود. می توانید از یک روش دیگر هم برای پاک کردن لکه شمع استفاده کنید. چند لایه دستمال حوله ای زیر و روی لباس بگذارید و روی آن اتوی داغ بگذارید. اتو شمع را آب می کندو باعث می شود دستمال حوله ای آن را جذب کند.


www.IT-Khorramabad.persianblog.ir

/ 1 نظر / 70 بازدید