دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

نکاتی در مورد ادویه و سبزی‌های معطر برای سلامتی

اضافه ‌کردن ادویه‌جات و سبزی‌های معطر به رژیم غذایی می‌ تواند برای سلامت شما مفید باشد.

به گزارش دکتر سوزانا زیک، متخصص طب طبیعی و پژوهشگر نظام بهداشتی دانشگاه میشیگان "افزودن این گیاهان معطر به غذاها می ‌تواند به حفظ وزن طبیعی کمک ‌کند. به علاوه آنها می ‌توانند به پیشگیری از برخی سرطان‌ها، کاهش فشارخون و کنترل قند خون کمک کنند و نیز سلامت قلب و عروق را بهبود بخشند."

استفاده از این گیاهان معطر به جای چاشنی‌های معمول که حاوی قند ،نمک و چربی هستند، می ‌توان هم به حفظ سلامتی کمک کرد و هم به غذا رایحه بخشید.


نکته برای انتخاب بهترین گیاهان معطر

دکتر زیک این 10 نکته را برای انتخاب بهترین گیاهان معطر توصیه می‌ کند:

به جای نمک از گیاهان معطر استفاده کنید.

گیاهان معطری مانند مرزنگوش، آویشن، رزماری، جعفری و سیر می ‌توانند رایحه‌ طبیعی غذاها را بیرون بکشند.

از سیر تازه استفاده کنید.

سیر می ‌تواند فشار خون و کلسترول را پایین بیاورد.

دکتر زیک می گوید: "برای به دست آوردن حداکثر منافع، لازم است دست کم سه پَر سیر متوسط تازه در روز مصرف کنید. سیر خشک یا سیری که مدت‌ها مانده باشد، خواص خود را از دست می‌ دهد."

رزماری بخورید.

رزماری حاوی مواد آنتی ‌اکسیدان است که تصور می ‌شود حافظه را بهبود بخشد و احتمالاً به پیشگیری از سرطان کمک کند.

با کمک ریحان، مرزنگوش و رزماری با سرماخوردگی مبارزه کنید.

اسانس‌های روغنی موجود در این گیاهان ممکن است بتواند در مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوآنزا به شما کمک کند.

سرفه مزمن را با آویشن درمان کنید.

زیک می‌گوید: "منافع بهداشتی آویشن بی ‌نظیر هستند. این گیاه به طور سنتی برای درمان سرفه و حتی سیاه‌ سرفه استفاده می‌ شده است."

برای کمر درد زردچوبه بخورید.

پژوهشگران دریافته‌اند که ماده‌ای به نام کورکومین curcumin که در زردچوبه یافت می ‌شود، دارای خواص ضد التهابی است. زردچوبه هم می‌ تواند به تنهایی و هم با ادویه کاری مورد استفاده قرار گیرد.

با کاری با سرطان بجنگید.

همچنین معلوم شده است که کورکومین باعث کوچک ‌شدن پولیپ‌های روده بزرگ پیش‌-سرطانی می‌ شود.

از "ادویه‌ گرم" برای کاهش فشار خون استفاده کنید.

ادویه گرم مانند زنجبیل، جوز بویا، دارچین، فلفل شیرین، فلفل سیاه و فلفل قرمز باعث حرکت خون از قسمت‌های مرکزی بدن به پوست می ‌شوند. به گفته دکتر زیک این وضعیت باعث می‌ شود خون به صورت یکنواخت ‌تر در سراسر بدن پخش شود و ممکن است فشار خون بالا را نیز کاهش دهد.

 برای تسکین معده زنجبیل بخورید.

موادی به نام جینجرول‌ها که در زنجبیل وجود دارند می توانند به کنترل تهوع کمک کنند.

 شکر را با ادویه جایگزین کنید.

ادویه‌جاتی مانند دارچین و جوز بویا را به جای شکر، برای شیرین کردن تنقلات استفاده کنید.

ریحان

با این وجود که زمان زیادی است که شناخته شده ولی استفاده از آن در ارتباط با شرایط متفاوت برای افراد مختلف می باشد. با مالیدن آن بر روی پوست برای نیش حشرات موثر است. همچنین برگها به شکل محلول دم کرده ای برای داروی تقویتی و ماده محرک عمومی بکار می روند.

روغن آن در ((آرموتراپی )) برای افسردگی استفاده می شود. در سرماخوردگی با ریختن آب جوش بر روی برگها برای استنشاق استفاده می شود. حین بارداری از مصرف روغن طبیعی پرهیز شود

گل گاوزبان

برگها، گلها و دانه ها اجزای مصرفی هستند. کشف اخیر سطوح بالای اسید لینولئیک گاما که محرک غدد فوق کلیوی می باشد، با بیماری مالیخولیا به مقابله بر خاسته و انرژی را احیا می کند. همچنین برای سرفه های خشک و افزایشذخیره شیر مادران استفاده می شود.

حاوی طنین و روغن اصلی و پتاسیم و کلسیم می باشد. از خانواده کامفری بوده خواص مشابه به روغن گل پامچال دارد. در بعضی مناطق مانند استرالیا استفاده محدود دارد.

دارچین

دارچین ، ادویه مورد علاقه آمریکاییهاست که برای درمان سرماخوردگی ، گوارش و دفع باد مفید است. همچنین برای جلوگیری از قاعدگی و اسهال نیز استعمال می شود. روغنش ضد باکتریایی و ضد قارچی است. ممکن است برای استنشاق در گلودرد و سرفه استفاده شود.

تحقیقات اخیر حاکی از آنست که دارچین، قند خون بالا را کاهش داده و برای بیماری دیابت مفید می باشد.

نکته : در دوران بارداری غیر از مواد آشپزی اجتناب شود

کروس

در حالیکه دانه ها به دفع سموم کمک می کنند، برای نقرس و درد مفاصل مفید بوده و به عنوان پیشابزا استفاده می شوند. ریشه ها هم به همین طریق کاربد دارند اما همچنین به عنوان درمان گوارش و تحریک کننده کبد عمل می نمایید. فرانسویها از دانه ها برای هومئوپاتی احتباس ادرار استفاده می کنند . ممکن است باعث حساسیت در برابر نور شود.

نکته : از مصرف زیاد در دوران بارداری اجتناب شود.

میخک

اجزای مصرفی، روغن طبیعی و غنچه گل هستند. اگر چه اساسا در آشپزی کاربرد دارد ولی همچنین به علت دارا بودن فنل زیاد دارای خاصیت گندزدایی می باشد. مدت زیادی است که روغن آن برای درمان درد دندان استفاده می شود.

اجزای مصرفی غنچه های گل خشک می باشند. در استفاده روغن طبیعی آن زیاده روی نشود.

شوید

با این وجود که اساسا در آشپزی کاربد دارد، ولی برای باز کردن اشتها و بهبود گوارش مورد استفاده قرار می گیرد. باد قولنج را بهبود بخشیده و عنصر اصلی (( گریپ واتر )) و داروهای دیگر می باشد.

فقط بخشهای هوایی قابل استفاده هستند. مصرف آن در کنار ماهی آزاد بی نظیر است. هیچ منبع استعمالی ندارد.

رازیانه

فقط دانه و ریشه قابل مصرف است. یونانیها از آن برای لاغر شدن استفاده می کردند و بقراط آن را برای به جریان در آوردن شیر در سینه معرفی کرد. امروزه اساسا از آن برای دفع باد و قولنچ در کودکان استفاده می شود.

برای شستشوی چشمان خسته نیز مصرف دارد. همچنین در حکم پیشابزا برای سنگهای ادراری مصرف می شود. در استفاده نرمال و طبیعی هیچ منع استعمالی ندارد.

سیر

سیر ، گیاه دارویی دیگری با خواص پزشکی و دارویی از زمان قبل از مصر باستان استفاده شده است. تحقیقات ثابت کرده که برای کاهش دادن کلسترول، پایین آوردن فشار خون و کاهش لختگی خون در بیماری قند و بیماری قلبی – عروقی موثر است.

تحقیق اخیرا ژاپنی ها حاکی از ضد سرطان بودن ان می باشد. اگر چه دارای خواص پزشکی قوی می باشد ولی تا کنون استفاده آن برای دفع انگل ها به طور عملی مورد برسی قرار نگرفته است. می توان با خوردن جعفری تازه بوی تند آن را بهبود بخشید.

از مصرف در معده های تحریک پذیر و دوران بارداری اجتناب شود. بوی خاصش از راه تنفس و پوست از بدن دفع می شود.

زنجفیل

اگر چه بطور گسترده ای در آشپزی و شیرینی پزی استفاده می شود ولی برای درمان سوء هاضمه ، باد، تهوع و تسریع گردش خون تاثیر بسزایی دارد.

جویدن ساقه های زیر زمینی برای پیشگیری از تهوع بامدادی و مسافرتی دارای خواص مطلوبی است. همچنین سرما خوردگی و آنفولانزا استفاده می شود.

فقط از ریشه یا ساقه های زیر زمینی هم بصورت تازه و هم خشک استفاده می شود. بیش از 2000 سال است که استفاده شده و توسط اسپانیایی ها به آمریکایی ها معرفی شده است.

مصرف زیاد آن ، وضعیت معده هایی را که از زخم یا سوء هلضمه اسیدی رنج می برند وخیم تر می کند.

هنگام بارداری ، بیش از اندازه مصرف نشود.

نعناع

با این که گونه های مختلف نعناع مشابه یکدیگر هستند ولی عموما سوسنبر در مغرب زمین مورد استفاده قرار می گیرد. جوهر نعناع برای گاز معده ، بادو سوء هاضمه موثر است. ممکن است برای رهایی از درد و رگ به رگ شدن استفاده شود. دارای خواص ضد باکتریایی بوده و استنشاق آن برای برونشیت و زکام مفید می باشد.

دارای گونه های متعدد رویشی در باغ است ، معمولا اسپرمینت دارای قدرت کمتر بوده و سپس سوسنبر که برای کودکان مفید است. از استفاده طولانی اجتناب شود. جریان شیر تغذیه ای در سینه مادر را کاهش می دهد.

جعفری

جعفری یک پیشابزای قوی است و برای بیماری های ادراری ، سنگ کلیه و احتباس معمول مایعات مصرف می شود.

زدایش اسیداوریک را بالا برده و برای نقرس مفید است. به علت سرشار بودن از ویتامین c و آهن برای کم خونی موثر است.برگها، ریشه ها و دانه ها قابل مصرف  می باشند. در آشپزی استفاده شده و همچنین بوی سیر را از دهان ازبین می برد.

نکته :در دوران بارداری به جز مواد آشپزی اجتناب شود.

آویشن

روغن طبیعی اش حاوی تیمول و کارواکرول بوده که هر دو ضد باکتریایی و ضد قارچی هستند. دهان شوی و یا محلول غرغره آن برای گلودرد و دهان های قارچی مصرف می شود. به شکل مایع شستشو برای درد مفاصل و دردهای روماتیسمی موثر می باشد. جوشانیده آن به دفع باد و تسکین معده کمک می کند.

گونه خودرو آن اندکی ضد اسپاسم تر از نوع پرورشی اش می باشد. اما در عمل مشابه هستند.

نکته : در دوران بارداری اجتناب شود. اگر روغن آن خورده شود باعث مسمومیت می شود.

بید سفید

محتوی سالیسین، یک گونه از اسید استیل سالیسیلیک می باشد که همان آسپرین فعلی است. از پوست این درخت در تنتورای عصاره مایع برای درد مفاصل، روماتیسم و بیماریهای دردناک ماهیچه- اسکلتی دیگر مصرف می شود.

پودر و تنتور آن برای سردرد و تب مصرف می شود. برگها دارای تاثیر کمتر است ولی دم کرده آنها برای کمک به سوء هاضمه و سرماخوردگی مورد مصرف قرار می گیرند.

نکته: در صورت حساسیت سالیسیلات اجتناب شود. در مراحل اولیه بارداری اجتناب شود.


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٧/۸/٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo