دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

چقدر از زندگی شما باقیست؟

شما مستحق شادی هستید

 پیام هایی که به خود می دهید سمت و سوی زندگی شما را تعیین خواهد کرد. پس اگر دائما به خود بگویید من ارزشی ندارم و شادی در زندگی حق من نیست، چطور انتظار دارید که شاد باشید؟

سپاسگزاری است که شادی و آزادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد، نه سرزنش.


خودتان را قبول داشته باشید

خوب ، بد، زشت یا هرچه هستید، همان را بپذیرید. به هر کاری مشغول هستید بدانید که آن کار نهایت تلاش و کوشش شما بوده، پس کاملا از آن راضی و خوشنود باشید و به دنبال پیشرفت بروید. اگر تنها پیشرفت بروید. اگر تنها به نداشته های خود فکر کنید مطمئنا از داشته های خود هرگز لذت نمی برید.

احساس رضایت نمایید

نباید همواره به دنبال موقعیتی در آینده باشید تا در آن زمان به خرسندی برسید. شما مطلع نیستند که فردا زندگی چه چیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد، پس امروز از داشته ها و موقعیت های خود نهایت لذت را ببرد.

قدر زندگی خود را بدانید

شاد بودن در حال حاضر یعنی از زندگی خود سپاسگزاری کردن . شکرگزاری از سلامتی، شغل ، خانه ، غذا یا خانواده ای که عاشق شماست . آیا اگر متوجه شوید که فقط نود روز از زندگی شما باقی مانده متفاوت عمل نمی کردید؟

سرانجام عمر همه یک روز به پایان خواهد رسید . شاید شما حتی نود روز هم وقت نداشته باشید. این را بدانید که تنها سپاسگزاری است که شادی و آزادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد، نه سرزنش.

اگر تنها به نداشته های خود فکر کنید مطمئنا از داشته های خود هرگز لذت نمی برید.

با دیگران مهربان باشید

شادی واقعی یعنی مفید بودن برای دیگران . اگر شما یاد بگیرید که به مشکلات ، بیش از اندازه فکر نکنید آنها در نظر شما کوچک و کوچک تر خواهن شد. اگر تنها به خود فکر نکنید، متوجه می شوید که زندگی چقدر زیباست.


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٦/٩/۱۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo