دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

پاک کردن اطلاعات هارد دیسک

در این قسمت  من به شما کمک می کنم که چگونه  هارد دیسک  خود را از اطلاعات درون آن پاک کنید. امیدوارم مورد مورد استفادتون قرار بگیره و مشکلتون رو حل بکنه.

اگر قصد فروش کامپیوتر یا هارد دیسک خود را دارید باید از ابزار مناسب برای پاک کردن اطلاعات خود استفاده کنید تا احیاناً مورد سوء استفاده افراد واقع نشود. برای این منظور نرم افزارهایی وجود دارند که برای پاک کردن هر سکتور از هارد دیسک شما نزدیک به 1 ثانیه زمان صرف می کنند این بدان معناست که برای پاک کردن مطمئن اطلاعات چند بار این عمل را تکرار می کنند. شاید بپرسید با فرمت کردن هارد همه اطلاعات از بین می رود پس چه احتیاجی به پاک کردن اطلاعات با چنین نرم افزارهایی وجود دارد! ولی مشکل اینجاست که هنوز روشهایی برای بدست آوردن اطلاعات یک هارد دیسک فرمت شده وجود دارد. البته چنین ابزارها و نرم افزارهایی از روشها و الگوریتم های سنگین و پیچیده ای استفاده می کنند ولی این عمل امکان پذیر است. برای جلوگیری از چنین وضعیتی استفاده از برنامه هایی مانند Dariks Boot and Nuke  (  DbaN) توصیه می شود. تا اطلاعات شما بعد از پاک شدن غیر قابل دسترسی باشد.


 

دور انداختن یک هارد دیسک معیوب

اگر هارد دیسک کامپیوتر شما خراب شده است قبل از اینکه آنرا دور بیندازید بهتر است آنرا نابود سازید. ابزارهای حرفه ای برای بازیابی اطلاعات یک هارد دیسک معیوب وجود دارد.

پس باید هارد دیسک را با هر وسیله ای که لازم است، نابود سازید. می توانید قاب یا پوسته هارد دیسک را باز کنید و دیسک های آنرا خارج کنید حال می توانید با این دیسک ها هر کار بکنید مثلاً با چکش آنها را خورد کنید. البته دستکش و عینک ایمنی را فراموش نکنید.


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/۸/۱٥
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo