دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

با سلام به دوستان و آشنایان عزیز...

تمنا دارم از آسمان که اگر حتی قطره ای از خوشبختی بارید برای شما عزیزان باشد!

به تازگی محققان با انجام نمونه برداری هایی موفق شدند آلوده ترین قسمت های یه خانه را شناسایی کنند.

به گزارش سی ان ان، بسیاری از مردم تصور می کنند دست شویی ها آلوده ترین بخش یک خانه هستند اما حقیقت این است که سینک ظرفشویی بسیار بیشتر از دست شویی میکروب دارد. به طور معمول میزان میکروب های موجود این قسمت از آشپزخانه 100هزار برابر بیشتر از دستشویی است. اسفنج های ظرفشویی هم از بهترین مکان ها برای رشد میکروب به حساب می آیندو در هر سانتی متر مربع از آن ها ممکن است خطرناک باشد. بهترین روش برای در امان ماندن از این عوامل بیماری زا تعویض مرتب اسفنج های ظرفشویی و خشک نگاه داشتن آنها داشتن آن ها بعد از هربار استفاده است.


تخته خردکن های آشپزخانه هم که برای برش گوشت و سبزی ها استفاده می شوند. مستعد رشد میکروب ها هستندو میزان باکتری های سطح این وسایل 200 درصد بیشتر از دست شویی های فرنگی است.

فرش ها هم مهمترین منبع جدب گرد و غبار داخل خانه به حساب می آیند. سطح آنها سرشار از سلول های پوست و مو،باقی مانده های غذا، آلودگی ها و حشرات مرده است. خانه هایی که با فرش پوسیده شده اند10 برابر خانه های دیگر در خود گرد و خاک دارند.

هر سطحی که در خانه بیشتر توسط دست لمس می شود به همان اندازه میزان میکروب ها در آن بیشتر است. بنابراین جای تعجب ندارد که دستگیره های در ورودی و درهای داخل خانه تا این اندازه به انتقال بیماری ها کمک می کند.

مراقب سبد نگهداری از لباس های نشسته هم باشید.انواع مختلفی از باکتری ها در این قسمت زندگی می کنند که بسیاری از آن ها فقط در دمای بالای 40 درجه کشته خواهند شد.

امیدوارم این مطلب برای بهتر پاکیزه نگه داشتن منزل به شما کمک کنه.


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳٩۱/۱/٢۱
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo