دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

فن آوری هارپ چیست؟

سلام به همه دوستان

اینم یه مطلب در مورد تکنولوژی های جدید ویران کننده بشری .

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین فن آوری های جدید بشری ، هارپ است که از آن تحت عنوان سلاح جدید نظم نوین جهانی نام برده می شود. در واقع هارپ، پروژه مشترک نیروی هوایی، دریایی و سازمان ناسای آمریکاست و بخشی از نسل جدید سلاح های پیشرفته آن کشور محسوب می شود. این پروژه، متشکل از سامانه ای با آنتن های بسیار قدرتمند است که توانایی خلق تغییرات محلی کنترل شده در سطح لایه یونوسفیر Ionosphere) ) جو را دارد. دکتر نیکلاس بگیج، از دانشمندان برجسته آمریکا، هارپ را چنین توصیف می کند:


(( هارپ، فن آوری ای است که بر پایه انتشار امواج رادیویی فوق العاده قدرتمند بنا نهاده شده است .امواجی که انعکاس یافتن شان به سطح ایونوسفیر یا همان سطح فوفانی جو ، باعث گرم شدن و بالا رفتن سطح آن می شود. در چنین شرایطی است که امواج الکترومغناطیسی ارسال شده، به زمین بازگشت نموده و در هر موجود جاندار و بی جان نفوذ می کند.))

بنابراین می توان گفت که هارپ ، یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونوسفیر و مطالعه معادن زیرزمینی ( با استفاده از امواج رادیویی ) تاسیس شده، اما در واقع پروژه ای است که با فن آوری ( جنگ ستارگان ) که به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری شده است. جنگ ستارگان هم جنگی است که در آن از امواج رادیویی، لیزر و نیروی مغناطیس برای صدمه زدن به نیروی مقابل استفاده می شود.

در حال حاضر ، فن آوری هارپ از یک مجموعه آنتن های مخصوص ( 180 برج آنتن آلومینیومی به ارتفاع 23 متر و نیم ) تشکیل و بر روی زمینی به مساحت 23 هزار متر مربع در آلاسکا نصب شده است. آنتن های مذکور با پرتاب رادیو فرکانس های بالا به یونوسفیر، می توانند ناحیه وسیعی از آیونوسفیر را گرم کرده و در نتیجه ، این ناحیه به تپش افتاده و در اثر آن ، امواج پایین و فوق پایین تولید و به زمین فرستاده شوند. این امواج نیز پس از بازگشت به زمین ، نه تنها قادرند به عمق دریا بروند، بلکه می توانند به اعماق زمین نیز وارد شوند و در آنجا مانند رادیو ترموگرافی که امروزه زمین شناسان برای اکتشاف برای اکتشاف مخازن مختلف از قبیل گاز و نفت استفاده می کنند، عمل نمایند.

وقتی یک موج پایین رادیوترموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود. به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را لرزه درمی آورد و همین لرزش ، صدایی با فرکانس مخصوص تولید کرده و به سطح زمین باز می گرداند و زمین شناسان با توجه به آن صدا ، قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند. قدرت موج رادیو ترموگرافی به کوچکی 30 وات است، اما قدرت موج فن آوری هارپ، فوق العاده پیشرفته می باشد و به حدود یک میلیلرد تا ده میلیلرد وات می رسد که می تواند لایه های زمین را به شدت بلرزاند.

با توجه به این تفاسیر باید گفت که فن آوری هارپ برای پیدا کردن مخازن گاز و نفت نیست، زیرا برای پیدا کردن این مخازن نیاز به یک میلیارد وات موج نیست. هارپ، نمونه ای از زرادخانه تسلیحاتی نظم نوین جهانی است که توانایی ایجاد سیل ، خشکسالی ، توفان و زلزله را در سطح کشورهای جهان دارد و در واقع یک نوع سلاح کشتار جمعی است که می تواند به مثابه ابزاری برای بی ثبات کردن نظام های کشاورزی و الگوهای زیست محیطی مناطق مختلف کره زمین به کار گرفته شود.

بر اساس اسناد نظامی دولت آمریکا، مهم ترین هدف از فن آوری هارپ ، استفاده از لایه آیونوسفیر برای نیل به اهداف و مقاصد وزارت دفاع آمریکاست. دکتر روسالی برتل، دانشمند برجسته جهان ، در این باره می گوید: (( دانشمندان نظامی دولت ایالات متحده، با پرداختن به الگوها و نظام های جوی، در پی دستیابی به سلاحی بالقوه اند. از جمله شیوه های این برنامه ، می توان به تقویت جریان توفان ها، تغییر مسیر جریان های جوی با هدف خلق سیل های هدف دار و یا دامن زدن به خشکسالی در مناطق مورد نظر اشاره کرد.))

دکتر ( برتل ) نیز هارپ را به مثابه بخاری غول آسا می داند که می تواند به اختلالاتی عظیم در سطح لایه آیونوسفیر جو زمین دامن زده و نه تنها حفره هایی عظیم را در آن خلق کند، بلکه شکافهایی طویل نیز در این سطح محافظ زمین که مانع اصلی برای هجوم اشعه های مرگبار جوی اس، ایجاد نماید.

هم اکنون وزارت دفاع آمریکا ، بودجه و امکانات قابل توجهی جهت گسترش فن آوری هارپ و کنترل اوضاع جوی جهان اختصاص داده و دو سازمان آمریکایی ( ناسا ) و ( نیما ) ، بخشی از فعالیت های خود را به بررسی تصاویر و اطلاعات ارسالی از ماهواره های تحقیقاتی این کشور در حوزه مخابرات و نتایج ناشی از فرسایش و رانش زمین ، سیل ، زلزله و نیز پیش بینی وضع هوا و تغییرات جوی معطوف کرده اند.

اگر چه تاکنون هیچ مدرک متقنی مبنی بر استفاده از فن آوری هارپ توسط دولت آمریکا به دست نیامده است، اما یافته های علمی نشان می دهند که در حال حاضر استفاده از آن کاملاً عملیاتی و اجرایی شده و ارتش آمریکا می تواند به نحوی گزینشی ، با هدف ایجاد تغییرات جوی و در نتیجه بی ثبات کردن اقتصاد ملی کشورهای غیر دوست، از این فن آوری استفاده کند. همچنین اتحادیه اروپا در نروژ و روسیه در نیژنی نوو گورود نیز تاسیساتی مشابه فن آوری هارپ ایجاد کرده اند که حتی از هارپ نیز پر قدرت تر است.

امیدوارم از این مطلب در این پست خوشتون امده باشه.


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٩/٤/۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ دانستنی ها


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo