دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

آشنایی با روتر سیسکو و راه اندازی روتر سیسکو

سلام به دوستان خودم رشته فنلاوری اطلاعات و ارتباطات ....

یا رب از ابر هدایت برسان بارانی     پیشتر زآنکه چو گردی زمیان برخیزم

در اینجا من در مورد آشنایی و راه اندازی یک روتر سیسکو و کار کردن آن برای شما گذاشتم . امید است که این مطلب بتونه کمکی به شما بکنه . لطفاً برای بهتر شدن مطالب وبلاگ نظر یادتون نره ممنون میشم.

سیسکو یکی از معتبرترین تولید کنندگان روتر و سوئیچ در سطح جهان است که از محصولات آن در مراکز شبکه ای متعددی استفاده می گردد. این شرکت تاکنون مدل های متعددی از روتر ها را با قابلیت های مختلفی تولید نموده است . سری 1600،2500  و 2600، متداولترین نمونه در این  زمینه می باشند . روترهای تولید شده این شرکت از سری 600 شروع و تا سری 12000 ادامه می یابد ( در حال حاضر ).


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/۱٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


نحوه مبادله داده بین دو کامپیوتر

سلام به شما دانشجویان رشته ( IT )

در این قسمت سعی شده اگر واژه ها و کلمات در جای درست خود به کار نرود/ بیان، تاریک و بی معنی خواهد داشت، و من سعی کردم که مطالبی را که برای شما می گذارم از کتابها و منابع اصلی و معتبر باشد. امید است که مطالب این بخش به آشنایی نحوه مبادله داده بین دو کامپیوتر را بیشتربه شما معرفی کنم .

آیا تا کنون برای شما سوال مطرح شده است که نحوه مبادله اطلاعات بین دو کامپیوتر موجود در یک شبکه به چه  صورت است؟ کامپیوترهای موجود در یک شبکه به منظور مبادله اطلاعات تابع مرجع OSI می باشند. مدل فوق ، همانند یک دستورالعمل اجرائی بوده و عملیات لازم در زمان ارسال و یا دریافت داده رابرای یک کامپیوتر مشخص می نماید. به منظور آشنائی و آنالیز فرآیند مبادله داده بین دو کامپیوتر موجود در یک شبکه به برسی یک نمونه مثال کابربری خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/٩/۱٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


USB چیست ؟
Universal Serial Bus

سلام به همگی .....

پیچیده ترین مسائل فکری و سنگین ترین مطالب علمی ، اگر قدم به قدم و راوان مطرح شود و با مقدمات روشن به نتیجه منتهی گردد، به راحتی برای همه قابل درک و هضم و پذیرش خواهد بود. امید است این مطلب برای شما عزیزان رشته ( IT ) مورد استفاده شما قرار بگیرد.

همواره اتصال یک دستگاه به کامپیوتر و پیکربندی مناسب آن برای استفاده ، یکی از چالش های اصلی در رابطه با بخدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر بوده است :

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۸/٩/۱۱
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


مختصری در مورد خطا در شبکه های کامپیوتری

 

سلام به دوستان عزیز......

تقدیم به آنهایی که حقیقت بر دل و جانشان تجلی کرده است ، اگر چه از این اوراق بی بها مستغنیند......

در این مطلب تحقیقی هست که توسط استاد مومنی  مربوط به درس نفوذگری در شبکه به ما داده شده است . امیدوارم در نوشتن این تحقیق کمک کنه.

 

خطا در خطوط انتقال جزو حقایقی است که به هیچ وجه نمی توان بطور کامل آن را برطرف کرد و همیشه جزو مشکلات عمده سیستمهای مخابراتی بوده و خواهد بود. ماهیت خطا و عمل بوجود آمدن آن را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸۸/٩/۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo