دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

آشنا شدن با عدد هفت

با سلام

در این قسمت من می خوام شما رو با تاریخچه به وجود آمدن عدد هفت آشنا کنم امید است که از این مطلب مورد استفادتون قرار بگیریدلبخند

عدد هفت عددی است که شاید مثل همه ی عدد های دیگر در نظر ما عادی جلوه کند اما نگرش ما وقتی متبلور می شود که خواص عدد هفت را بدانیم و ببینیم چه «هفت» هایی در زندگی ما وجود دارند و ما در گیرودار زندگی ماشینی و با بی تفاوتی از کنار آن ها رد می شویم مثلا شاید جالب باشد که بدانیم، رنگین کمان دارای هفت رنگ است .عجایب جهان، هفت تا هستند.(که به عجایب هفت گانه معروفند ) یا در یونان باستان، اسطوره ای با نام هفت خدای، در ذهن مردم نقش بسته است، ویا شهر عشق، که دراشعار عطار آمده است، هفت شهر می باشد، سوره ی مبارکه حمد، که اوّلین سوره ی قرآن کریم است، هفت آیه دارد. آسمان دارای هفت طبقه است. بهشت وجهنم هر کدام دارای هفت طبقه و درجه هستند و طواف خانه خدا هفت دور است، موسیقی ایران و یونان هفت دستگاه داد، هفت نوع ساز بادی وجود دارد و علاوه بر این هفت نت موسیقی وجود دارد(دو، ر، می، فا، سل، لا، سی) و

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:۳٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸۸/٧/٢۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ دانستنی ها


30 اصل برای اعتماد به نفس بالا

در این قسمت می خوام براتون 30 اصل که برای اعتماد به نفس بالا لازم است بگم اومیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.

1.اصل یاد و اتکال به خداوند و اعتماد به قدرت و یاری و حمایت او

2.اصل آگاهی و اشراف و بصیرت لحظه به لحظه به خود

3.اصل تغییر در الگو و ایجاد نشانه ها


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٧/۱٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ دانستنی ها


ارسال فایل بدون اینترنت

 HyperTerminal  برنامه ای است که توسط آن می توانید با استفاده از خطوط تلفن (و بدون نیاز به اینترنت) فایلهایی را از هر نوع به دوستانتان ارسال و یا از آنها فایلهایی را دریافت نمایید.
شاید شما هم مانند من از ارسال فایلها توسط ابزار ذخیره سازی (مانند CD، دیسک و...) خسته شده اید در این قسمت قصد داریم به بررسی یکی از قابلیتهای جذاب و کمتر شناخته شده ویندوز که توانایی بالایی در ارسال و دریافت فایلهای مختلف به نام Hyper Terminal بپردازیم.

HyperTerminal چیست؟
HyperTerminal  برنامه ای است که توسط آن می توانید با استفاده از خطوط تلفن (و بدون نیاز به اینترنت) فایلهایی را از هر نوع به دوستانتان ارسال و یا از آنها فایلهایی را دریافت نمایید. در صورت کار با این برنامه در بسیاری از موارد شما دیگر نیازی به استفاده از اینترنت نخواهید داشت، بنابراین قادرید در هزینه های اتصال به اینترنت تا حد زیادی صرفه جویی کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸۸/٧/۱٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


چگونه بفهمیم دوستمان Inivisible است؟

مطابق با آخرین ورژن یاهو مسنجر

سلام به همگی... لبخند 

یه ترفند جالب که این روزا همه یه جورایی دنبالش هستنعینک  

چگونه بفهمیم دوستمان Inivisible است؟

در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش نوین بپردازیم که در کمتر جایی یافت میشود ، چرا که هنوز از ایجاد آن مدت کمی گذشته است. بدین صورت که بدون نیاز به نرم افزار خاصی و تنها با استفاده از یک عمل کوچک میتوان با وارد نمودن ID شخص مورد نظر پی به این موضوع برد که آیا او Invisible است یا خیر؟ لازم به ذکر است که این ترفند بر روی تمامی ورژنهای یاهو مسنجر جدید و قدیم قابل اجراست.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱۱:٤۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸۸/٧/٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


امنیت در شبکه های بی سیم

مقدمه

راه های زیادی برای وصل شدن به اینترنت  وجود دارد که یکی از این راه ها  بی سیم است .

با گسترش اینترنت متخصصان، تکنولوژی را اختراع کردن که بدون هیچ سیمی میشود به اینترنت وصل شود و بیشتر در مکان هایی کاربرد داشت که دسترسی به تلفن قادر نبود و یا شخص در حال حرکت بود.

خوبی این نوع ارتباطات در این بود که دارای سرعت خوب، کاربرد بدون سیم و ...بود.

اولین سیستم برای ارسال سیگنال های الکتریکی از طریق هوا و بدون سیم ( از طریق امواج الکترومغناطیس ) در ابتدا ((بی سیم)) نامیده شد.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸۸/٧/٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo