دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

جزوه درس محیط های چند رسانه ایی

با عرض سلام به دوستان و هم کلاسی های فعال رشته (IT)، این هم جزوه درس محیط های چند رسانه ایی که توسط استاد آقای نوری به ما تدریس شده، امید است با این جزوه در این وبلاگ برای چه دانشجویان جدید و چه دوستان قدیمی مورد استفادتون قرار بگیرید.

مقدمه

در دنیای دیجیتال امروزه ما با انواع مختلفی از رسانه ها سر و کار داریم، مانند متن ، تصویر ، انمیشن و ....

که این عناصر در کنار یکدیگر مولتی مدیا یا چند رسانه ایی را تشکیل می دهند، و سبب تثبیت ارتباطات تعامل بهتر در مورد دیجیتالی شود در این راستا طبقه بندی هایی وجود دارد که درقالب های زیرقابل پیاده سازی می باشد:


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/٤/٢٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


کم خونی چیست؟

سلام دوستان عزیز، بعد از مدتی که من نبودم سعی کردم که براتون مطالبی رو براتون گردآوری کنم وتوی این وبلاگ بزارم که در سلامتی بدن شما به دردتون بخورد، امید است با نظرات و پیشنهادات شما در مورد این وبلاگ مطالب بهتری براتون بزارم و این وبلاگ پر بارتر شود.

شایعترین علت کم خونی ، فقر آهن می باشد. آهن جهت ساخت هموگلوبین لازم است.آهن اکثراً درون هموگلوبین ذخیره می شود و حدود 30 درصد از آهن نیز در فریتین و هموسیدرین مغز استخوان ، طحال و کبد ذخیره می گردد.در ادامه مطلب بیشتر آشنا میشویم


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳۸۸/٤/٢۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


مزایا و چالش های تجارت الکترونیک

گسترش سریع تجارت از طریق اینترنت و فراگیر شدن روز به روز آن به دلیل مزایا و منافعی است که این از تجارت دارد. البته بسیاری که در سایر روش های تجارت و پیشین مشاهده نمی شود. انجام تمام فعالیت تجاری در یک فضای مجازی ویژگیهای خاصی به این نوع تجارت بخشیده است که در این به برخی از انواع مهم آنها اشاره می کنیم:

 

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٤/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


جزوه درس تجزیه وتحلیل سیستم

سلام به دوستان و هم کلاس های گرامی رشته (IT) امیدوارم حالتون خوب باشه ، در این قسمت میخواهم در مورد درس تجزیه تحلیل مربوط به استاد گرامی خانم زارع رو براتون گذاشتم امید است که مورد استفاده شما قرار بگیرید.

تعریف سیستم :

1. سیستم عبارتست از یک سری اجزای وابسته به هم که تعدادی فعالیت، کار یا عملی را انجام بدهند.

2. سیستم مجموعه ایی از عناصر یا مجموعه ایی از روابط بین آنها و مشخصه آنها می باشد، این تعریف برای اماکن و سیستم های تجاری بکار می رود. 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٤/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


مقدمه ای بر شبکه خصوصی مجازی (VPN)

شبکه خصوصی مجازی یا Virtual Private Network که به اختصار VPN نامیده می شود، امکای است برای انتقال ترافیک خصوصی بر روی شبکه عمومی. معمولا  از VPN برای اتصال دو شبکه خصوصی از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت استفاده می شود.منظور از یک شبکه خصوصی شبکه ای است که بطور آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست. VPN به این دلیل مجازی نامیده می شود که از نظر دو شبکه خصوصی ، ارتباط از طریق یک ارتباط و شبکه خصوصی بین آنها برقرار است اما در واقع شبکه عمومی این کار را انجام می دهد. پیاده سازی VPN معمولا اتصال دو یا چند شبکه خصوصی از طریق یک تونل رمزشده انجام می شود. در واقع به این وسیله اطلاعات در حال تبادل بر روی شبکه عمومی از دید سایر کاربران محفوظ می ماند.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/٤/۱٢
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


بایاس
BIOS

یکی از متداولترین موارد کاربرد حافظه های Flash ، استفاده از آنان در BIOS)Basic Input/Output System) است . BIOS این اطمینان را به عناصر سخت افزاری نظیر : تراشه ها ، هارد یسک ، پورت ها ، پردازنده و ... خواهد داد که بدرستی عملیات خود را در کنار یکدیگر انجام دهند. هر کامپیوتر ( شخصی ، دستی ) دارای یک ریزپردازنده بعنوان واحد پردازشگر مرکزی است . ریزپردازنده یک المان سخت افزاری است .بمنظور الزام پردازنده برای انجام یک عملیات خاص، می بایست مجموعه ای از دستورالعمل ها که نرم افزار نامیده می شوند نوشته شده و در اختیار پردازنده قرار گیرد.

 

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٥:٢٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸۸/٤/۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


ISP

مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت ( ISP )، خدمات متعددی نظیر پست الکترونیکی و دستیابی به اینترنت را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. در زمان انتخاب  یک ISP می بایست فاکتورهای متعددی را برسی نمود. امنیت، نوع و کیفیت سرویس های ارائه شده و قیمت ارائه خدمات از جمله فاکتورهای مهم در زمان انتخاب یک ISP است.

ISP چیست؟

یک ISP و یا Internet Service Provider  ، شرکتی است که امکان دستیابی به اینترنت و سایر سرویس های وب را فراهم می نماید. مراکز ارائه دهنده خدمات اینترنت علاوه بر نگهداری و پشتیبانی از سرویس دهندگان وب را نیز انجام می دهند. مراکز فوق با ارائه نرم افزارهای لازم ( در صورت ضرورت ) ، یک رمز عبور حفاظت شده و یک شماره تلفن برای تماس با شبکه ، امکان استفاده از اینترنت و مبادله نامه های الکترونیکی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. برخی از مراکز ISP خدمات اضافه دیگری را نیز ارائه می نمایند.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/٤/۱
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo