دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

تاثیر چاقی بر بدن و ورزش بر بدن

سلام به دوستاران وبلاگ من

در این قسمت من نوشته ای در مورد تاثیر چاقی بر بدن و و رزش بر بدن انسان و کارهای که برای چاق شدن و لاغر شدن بدن از مطالب کتابها و تحقیقاتی که انجام شده رو براتون نوشتم امیدوارم که این مطلب کمکتون کنه

مقدمه

چاقی بیماری است که در اثر افزایش توده چربی بدن ایجاد می شود. در حقیقت افرادی که معمولاً 20 درصد اضافه وزن نسبت به سن، جنس، قد و جثه دارند به عنوان فرد چاق تلقی می شوند. اضافه وزن می تواند منشاء بسیاری از بیماری ها باشد که بایستی پیشگیری شود. باید توجه داشت که درصد توده چربی موجود در بدن یک شخص معیار مهم تری نسبت به وزن فرد است. به عبارت دیگر در زنان 25 درصد و در مردان 17 درصد وزن بدن را بافت چربی تشکیل می دهد. زنان نسبت به مردان به توده چربی بیشتری نیاز دارند چرا که در دوران بارداری و شیردهی بایستی نیازهای مختلف بدن را تامین کنند.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳۸۸/۳/٢٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


Open Source چیست ؟

اکثر نرم افزارهائی را که شما تهیه و یا از طریق اینترنت Download می نمائید ، صرفا به صورت نسخه های ترجمه شده و آماده اجراء در اختیار شما قرار می گیرند .

 ترجمه ، فرآیندی است که در آن کد برنامه های نوشته شده توسط برنامه نویسان که از آنان به عنوان کد اولیه ( Source Code ) یاد می شود ، پس از استفاده از برنامه های خاصی موسوم به کمپایلرها به بگونه ای ترجمه می شوند که توسط کامپیوتر قادر درک باشند . اعمال تغییرات دلخواه در اکثر برنامه های ترجمه شده ، امری بسیار مشکل و گاها غیر ممکن است . اکثر تولید کنندگان نرم افزار از ویژگی فوق به منظور صیانت و حفاظت از کدهای نوشته شده ، استفاده می نمایند .

نرم افزارهای Open Source نقطه مقابل رویکرد فوق می باشند . در اینگونه نرم افزارها علاوه بر نسخه ترجمه شده ، کد اولیه نیز در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.بدین ترتیب امکان اعمال تغییرات و یا سفارشی نمودن آن متناسب با خواسته استفاده کنندگان ، فراهم می گردد . افرادیکه از ایده Open Source حمایت می نمایند بر این اعتقاد هستند که با اجازه دادن به اشخاصی که علاقه مند به تغییر کد اولیه می باشند ، امکان استفاده مفیدتر از برنامه فراهم و احتمال بروز خطاء در آنان، کاهش خواهد یافت .


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸۸/۳/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


معرفی لایه های شبکه
Network layer

یک شبکه کامپیوتری از اتصال دو و یا چندین کامپیوتر تشکیل می گردد . شبکه های کامپیوتری در ابعاد متفاوت و با اهداف گوناگون طراحی و پیاده سازی می گردند . شبکه های Local-Area Networks) LAN ) و Wide-Area Networks) WAN ) دو نمونه متداول در این زمینه می باشند. در شبکه های LAN ، کامپیوترهای موجود در یک ناحیه محدود جغرافیائی نظیر منزل و یا محیط کار به یکدیگر متصل می گردند . در شبکه های WAN ، با استفاده از خطوط تلفن و یا مخابراتی ، امواج رادیوئی و سایر گزینه های موجود ، دستگاه های مورد نظر در یک شبکه به یکدیگر متصل می گردند .


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:۱٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/۳/۱۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


 انواع زیرساخت های فنی تجارت الکترونیک

زیر ساخت فنی :

تجارت الکترونیک بطور کامل در فضای مجازی و از طریق واسطه های الکترونیک است.

بنابراین یکی از لوازمات اصلی راه اندازی این نوع تجارت، وجود امکانات فنی و مسائل نرم افزاری و سخت افزاری است:

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱۱:٢٦ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳۸۸/۳/۱٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo