دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

طالع بینی ابجد با نام

در این قسمت می خوام برای بهتر شناختن و برای پیدا کردن خصوصیات افراد از روی نام آنها ( البته نام شناسنامه ای ) میتوانید از این قسمت استفاده کنید بدین صورت که حرف اول نام را گرفته و در لیست زیر پیدا کنید سپس خصوصیات مربوطه را بخوانید. در این روش به دلیل وجود نداشتن حروف " گ.پ.چ.ژ " باید به جای این حروف فارسی آنها را قرار دهید.

 

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/٦/٢٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ دانستنی ها


مرکز داده ( Data Center  ) چیست؟

● مرکز داده :
مرکز داده مکانی است که سیستم های کامپیوتری و تجهیزات جانبی مربوط به آن‌ها مانند سیستم های ذخیره سازی و ارتباطی را در خود جای می‌دهد. مرکز داده می‌تواند اتاقی از یک ساختمان، طبقه ای از آن و یا کل ساختمان باشد. این مرکز معمولا شامل سیستم‌های پشتیبان برق و یا تجهیزات اضافی است که در صورت خرابی سیستم اصلی به عنوان پشتیبان مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین شامل کنترل کننده‌های محیطی مانند دستگاه های تهویه هوا و سیستم های آتش نشانی و ابزارهای کنترل دسترسی است.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۳:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/٦/٢٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


                                                    هوش مصنوعیArtificial Intelligence                                                                                      

 سلام دوستان عزیز،هدف‌ من از جمع آوری این‌ مقاله‌ آشنائی‌ بیشترشما با هوش‌ مصنوعی‌ به‌ عنوان‌ سمبل‌ ونماد دوران‌ فراصنعتی‌ می‌باشد. دراین مطلب هوش‌ مصنوعی‌ موردمطالعه‌ قرار می‌گیرد و سئوالاتی‌ نظیر این‌ که‌ هوش‌ مصنوعی‌چیست‌؟ تفاوت‌ هوش‌مصنوعی‌ و هوش‌ طبیعی‌ (انسانی‌) درچیست‌؟ شاخه‌های‌ عمده‌ هوش‌ مصنوعی‌ کدامند؟ و نهایتأ، اجزای‌هوش‌ مصنوعی‌ نیز تشریح‌ می‌شود.
● مقدمه‌:

دهه‌های‌ آغازین‌ سده‌ بیستم‌ میلادی‌ و دوران‌ پیشرفت‌ شگرف ‌صنعتی‌، همراه‌ با تولید خودرو بود که‌ انقلاب‌ همه‌ جانبه‌این‌ درترابری‌، افزایش‌ شتاب‌ جابجایی‌ و صدها کار و پیشه‌ جدید دررشته‌ها بازرگانی‌ بوجود آورده‌ است‌.
به‌ نظر می‌رسد که‌ سمبل‌ دوران‌ فراصنعتی‌ و نماد فرآورده‌های ‌بی‌همتای‌ قرن‌ آینده‌«هوش‌ مصنوعی‌»(۱)
است‌. امروزه‌ موضوع‌ هوش‌ مصنوعی‌ داغ‌ترین‌ بحث‌ میان‌ کارشناسان‌ دانش‌ رایانه‌ واطلاعات‌ و دیگر دانشمندان‌ و تصمیم‌گیرندگان‌ است‌. در سراسرتاریخ‌ تا به‌ امروز انسان از جنبه‌ تن‌ و روان‌، مرکز و محور بحث‌هاو پژوهش‌ها بوده‌ است‌. ولی‌ اکنون‌ موجودی‌ با رتبه‌ای‌ پائین‌تر،بی‌جان‌ و ساختگی‌ می‌خواهد جانشین‌ او شود، امری‌ که‌ بدون‌ شک‌ می‌توان‌ ادعا نمود بیشتر انسان‌ها با آن‌ مخالفند.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:٢٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٧/٦/٢٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


شبکه های کامپیوتری
Computer Networks

به اتصال تعدادی کامپیوتر به یکدیگر به منظور استفاده از منابع همدیگر شبکه گفته می شود به عبارت دیگر به هر وسیله که ما بتوانیم چند کامپیوتر را به یکدیگر متصل نماییم در حقیقت یک شبکه ایجاد کرده ایم .
هدف از ایجاد شبکه چیست ؟
به طور کلی اهدافی مثل زیر در ایجاد یک شبکه کامپیوتری دنبال می شود :
۱) استفاده مشترک از منابع
۲) استفاده از منابع راه دور
۳) افزایش امنیت و انعطاف پذیری
۴) مکانیزه کردن یا اتوماسیون کردن مجموعه ها
۵) استفاده بهینه از وقت و امکانات و صرفه جویی در هزینه ها
به نظر می رسد که همین موارد دلایل خوبی برای به راه انداختن یک شبکه می باشد . ضمن اینکه موارد متعدد دیگری نیز می باشد


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٧/٦/٢٤
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


حافظه   RAM (خواندنی و نوشتنی)

همان طور که می دانید اطلاعات موقت رایانه با خاموش شدن سیستم کاملاً پاک می شود. به این صورت که اگر برنامه یا داده ای به رایانه داده باشید و به هر علتی برق رایانه قطع شود، پس از روشن شدن دوباره رایانه باید برنامه و یا اطلاعات را دوباره وارد کنید. پردازنده اطلاعات مورد نیاز خود را از حافظه رم دریافت می کند و عملیات لازم را انجام داده و سپس نتایج را در رم ذخیره می کند.

بنابر این این نوع حافظه خواندنی و نوشتنی است. هنگامی که رایانه را روشن می کنید حافظه اصلی کنترل و تست می شود. مقدار حجم تست شده روی صفحه نمایش مشاهده می شود.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۸:۳٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳۸٧/٦/۱٩
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


پیدا کردن آیپی افرادی که به ما ایمیل ارسال میکنند

در مرحله اول وارد MAIL BOX خود می شویم  و گزینه   MAIL OPTIONSرا انتخاب می کنیم .

 در مرحله بعدی گزینه PREFERENCES GENERAL : را انتخاب می نماییم و  در این قسمت می توان تغییراتی را در مشخصات خود و امکانات ایمیلمان ایجاد می کنیم. به طور مثال در قسمت FROM NAME  و نامی که بالای ایمیل های ارسالی خود نشان داده می شود را می توانیم تغییر دهیم وغیره ......

در مرحله سوم  گزینه HEADERS : برای نمایش آدرس IP فرستندگان ایمیل ها در قسمت HEADERS  گزینه SHOW ALL را انتخاب می نماییم و سپس گزینه SAVE را انتخاب می کنیم .

در مرحله چهارم  با انجام مرحله سوم با باز کردن ایمیل های دریافتی کلیه مشخصات افراد از جمله آدرس IP آن در بالای ایمیل نمایش داده می شود.

 

 

 

 


نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۳:٢٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳۸٧/٦/۱٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo