دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

آشنائی با کارت شبکه
network card

شبکه چیست ؟

شبکه ، مجموعه ایی از دستگاههایی شامل کامپیوتر و چاپگر وغیره که با استفاده از یک روش ارتباطی به همدیگر متصل می شوند .

کارت شبکه ، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است . هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان ) ، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است . کارت شبکه ، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید .


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/٥/۳٠
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


طرز کار برنامه های ضد ویروس
antivirus
 

 حجم عظیم ویروس ها، کرم ها، ایرادات نرم افزارها و تهدیدهای ناشی از آنها، نرم افزارهای ضدویروس را تبدیل به یکی از ابزارهای لازم برای همه کامپیوترها نموده است. در صورت آلوده شدن یک کامپیوتر به ویروس بسته به نوع آن ممکن است مصایب مختلفی برای سیستم کامپیوتری بوجود آید که در پاره ای موارد جبران آن ها هزینه های زیادی را تحمیل می کند. آسیب های بعضی از ویروس ها به گونه ای است که آثار سوء آن ها را به هیچ وجه نمی توان از بین برد. مستقل از نوع ویروسی که باید با آن مقابله شود نیاز به برنامه های ضد ویروس همواره وجود دارد و در شرایطی که محصولات ضد ویروس متنوعی تولید شده اند، انتخاب نرم افزار مناسب دغدغه کاربران می باشد.این مقاله ضمن معرفی انواع ویروس ها، نحوه عمل کرد برنامه های ضدویروس و انواع ویروس هایی که ضدویروس ها شناسایی و پاکسازی می کنند را معرفی می کند. همچنین اطلاعاتی که برای انتخاب ابزار مناسب لازم است بیان شده و تعدادی از برنامه های ضد ویروس با هم مقایسه خواهند شد.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٧/٥/٢۸
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


کوکی چیست ؟

تقریبا تمام سایت هایی که بازدید می کنید اطلاعاتی را در قالب یک فایل کوچک متنی ( text) بر روی کامپیوتر شما ذخیره می کنند به این فایل کوکی  می گویند محل ذخیره شدن این فایل در فولدر Temporary Internet Files در اینترنت اکسپرلرر و در نت اسکیپ در فولدر Cashe است در اپرا و موزیلا و نسخه های قدیمی تر اینترنت اکسپولرر در فلدر جدایی به نام کوکی است.

انواع مختلفی از کوکی ها وجود دارد  و شما در نسخه های جدیدتر وب بروسرها ( Web Browsers) این امکان را دارید که انتخاب کنید کدادم کوکی ها برروی کامپیتر شما ذخیره شوند در صورتی که کوکی ها را کاملا غیر فعال کنید ممکن است بعضی سایت های اینترنتی را نتوانید ببینید و یا از بعضی امکانات مثل به یاد داشتن شناسه و رمز عبور شما در آن سایت محروم شوید و یا انتخاب هایی که داشتید مثل ساعت محلی و یا دمای هوای محلی و کلا از تنظیمات شخصی ای که در آن وب سایت انجام داده اید نتوانید استفاده کنید.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٧/٥/۱٧
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


جلوگیری از نقشه برداری شبکه در مقابل نفوذگر

برای آنکه یک نفوذگر نتواند توپولوژی شبکه شما را کشف نماید بعنوان یک مسئول شبکه باید نکات زیر را مد نظر قرار بدهید. دقت کنید که ابزارهائی مثل Cheops یا فرامین Ping  و Tracert بطور معمول متکی بر پروتکل ICMP هستند؛ لذا برسی کنید که :

 

 


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٧/٥/۱٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo