دانشجویان کامپیوتر اصفهان

وب سایت سابق(( دانشجویان کامپیوتر جهاد دانشگاهی یزد - خرم آباد ))

اثرات چند ویتامین  بر بدن

ویتامین ( A ):

اثرات ویتامین : نقش حیاتی در عمل شبکیه و در نتیجه در بینایی ، در رشد و تمایز بافت های پوششی بدن،رشد استخوانها ، تولید مثل ، تکامل جنین ، بالا بردن قدرت دفاعی بدن، کاهش عواقب برخی از بیماریهای عفونی، پیشگیری از سرطان، حفاظت در برابر نور خورشید، جلوگیری از برخی عواقب پیری .

نیاز روزانه و منابع غذایی متوسط یک مرد و زن بالغ سالم به ترتیب 1000 و 800اکی والان( 5000و4000 واحد)می باشد.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۳۸٧/۳/٦
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ سلامت


انواع پایگاه داده

دادِگان (پایگاه داده‌ها یا بانک اطلاعاتی) به مجموعه‌ای از اطلاعات با ساختار منظم و سامانمند گفته می‌شود. این پایگاه‌های اطلاعاتی معمولاً در قالبی که برای دستگاه‌ها و رایانه‌ها قابل خواندن و قابل دسترسی باشند ذخیره می‌شوند. البته چنین شیوه ذخیره‌سازی اطلاعات تنها روش موجود نیست و شیوه‌های دیگری مانند ذخیره‌سازی ساده در پرونده‌ها نیز استفاده می‌گردد. مسئله‌ای که ذخیره‌سازی داده‌ها در دادگان را موثر می‌سازد وجود یک ساختار مفهومی است برای ذخیره‌سازی و روابط بین داده‌ها است.

پایگاه داده در اصل مجموعه‌ای سازمان یافته از اطلاعات است.این واژه از دانش رایانه سرچشمه می‌‌گیرد ،اما کاربر وسیع و عمومی نیز دارد، این وسعت به اندازه‌ای است که مرکز اروپایی پایگاه داده (که تعاریف خردمندانه‌ای برای پایگاه داده ایجاد می‌‌کند) شامل تعاریف غیر الکترونیکی برای پایگاه داده می‌‌باشد. در این نوشتار به کاربرد های تکنیکی برای این اصطلاح محدود می‌‌شود.


ادامه مطلب ...
نویسنده : م . رحمتی - ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۳۸٧/۳/۳
نظرات ()    |   لینک ثابت    |   تگ کامپیوتر


Powered By Persianblog.ir - Designed By Payam salami pargoo